Aktualności 2017/2018 Drukuj

 

ŚWIAT JUŻ PACHNIE WAKACJAMI!!!
WIELCY CZYTELNICY

24. maja w Katowicach odbył się wojewódzki finał konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Każdy zgłoszony powiat w województwie śląskim reprezentowany był przez jedną szkołę. Drużyna naszych uczniów – Alicja Nikonowicz, Jakub Ochman i Rafał Kolenda – reprezentowała powiat tarnogórski w kategorii klas I-III. Zadaniem reprezentantów było wnikliwe przeczytanie dwóch książek: „O psie, który jeździł koleją” oraz „Pięciopsiaczków”, a następnie wypełnienie testów z tych książek.

Trzecioklasistom długo kazano czekać na wyniki, jednak ich cierpliwość oraz zaangażowanie opłaciło się. 9. czerwca, na uroczystej gali, dowiedzieli się, że zajęli drugie miejsce w całym województwie, ex aequo ze szkołą z Rudy Śląskiej. Przegonili ich tylko reprezentanci powiatu będzińskiego, i to zaledwie dwoma punktami. Warto wspomnieć, że rywalizujących drużyn było aż 30.

Sukces Ali, Rafała i Kuby zaprzecza teorii, jakoby dzieci dzisiaj nie czytały. W naszej szkole czytelnictwo kwitnie, a wicemistrzostwo województwa w czytelnictwie jest na to najlepszym dowodem.

Serdecznie gratulujemy Mądrym Czytelnikom!:)
WYSTĄPILI DLA JULII
26 maja 2018 r. na tarnogórskim Rynku odbyła się charytatywna Zbiórka Pieniędzy na Leczenie
i Rehabilitację Julii Mętlewicz, organizowana przez Stowarzyszenie Plasterek. W wydarzeniu wzięli także udział uczniowie naszej szkoły, członkowie Teatru RE-AKCJA, którzy wystąpili
z przedstawieniem "Potyczki o duszę" pod kierunkiem pani Iwony Kolczok oraz pani Marceliny Bądaś. M.in. dzięki nim, udało się uzbierać 9013,82 zł na profesjonalny pionizator dla Julii.


 

INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

INFORMACJA DYREKTORA

"Na podstawie art.37.7 RODO informuję, że Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Pan Maciej Korzuch, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "


INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH

Zebranie rodziców klas pierwszych (rok szkolny 2018/2019) odbędzie się 14 czerwca o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy.

UWAGA RODZICE!

W sekretariacie szkoły można odbierać karty ŚKUP


SMAK ZWYCIĘSTWA

11 maja 2018 r. Teatr RE - AKCJA odniósł jeszcze jedno zwycięstwo. Tym razem na VI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Krupskim Młynie. Aktorzy scen warszawskich, Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch, przyznali naszej szkole dwie statuetki. Pierwszą za oryginalne ujęcie tematu o Twardowskim, który duszę diabłom zaprzedał. Druga trafiła do Hanny Wrony. Uczennicę klasy V A okrzyknięto najlepszą aktorką przeglądu teatralnego.

Gratulujemy po raz drugi młodym artystom!

Gratulacje dla Hani Wrony - najlepszej aktorki przeglądu!

SPOTKANIE Z PANEM COGITO

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja i Proza Pana Cogito" zakończony. 23 maja br. 32 uczniów zmierzyło się z Herbertowską twórczością, zaprawioną dużą dozą filozoficzno-egzystencjalnych rozważań.

Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowała Hanna Wrona. Za swą interpretację wiersza "O dwu nogach Pana Cogito" zdobyła III miejsce.

Brawa dla młodej recytatorki!

 

 

 

ONI ŚWIETNIE ZNAJĄ ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ W RUCHU DROGOWYM

16 maja drużyna "Dziesiątki" w składzie Antonina Spyra, Magdalena Pachońska, Jakub Spojda oraz Igor Kurzok przystąpili do kolejnego etapu - rejonowego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Najlepsi z regionu zmagali się w czterech konkurencjach: wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz przejazdu przez skrzyżowanie, rowerowego toru przeszkód, przejazdu przez miasteczko ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

W ostatecznej klasyfikacji drużyna naszej szkoły zajęła 2 miejsce,

W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce zdobył Jakub Spojda.

Gratulujemy całej drużynie doskonałej znajomości zasad ruchu drogowego oraz umiejętności poruszania się rowerem!

Gratulacje dla najlepszego w rejonie - Kuby Spojdy!

MECZ RODZICÓW

24 marca w tarnogórskiej hali sportowej odbył się mecz rodziców uczniów naszej szkoły. Do walki o miano najlepszej rywalizowały trzy drużyny: NIEPOKONANI DZIESIĄTKA, WALECZNI RODZICE i POGROMCY SIATKI. Drużyny rozgrywały mecze, a w przerwie można był podziwiać występy cheerleaderek. Pokaz zaprezentowały dziewczynki z klasy IVa. Po zaciętej walce po puchar zwycięstwa sięgnęła drużyna POGROMCÓW SIATKI. Gratulacje!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy kibicom za doping oraz dziewczynkom występy.

W zakładce galeria foto-relacja z rozgrywek, Zapraszamy:)

I MIEJSCE DLA TEATRU RE - AKCJA

Pierwszy spektakl. Pierwszy sukces Teatru RE-AKCJA na Powiatowym Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży. 26 kwietnia 2018 r. dwanaścioro uczniów szkoły zaczarowało publikę i jury konkursowe, które doceniwszy młodych artystów, muzyczną, scenograficzną oraz choreograficzną oprawę widowiska rozgrywającego się na Łysej Górze i w karczmie "Rzym", przyznało "Dziesiątce" I miejsce. Spektakl o mistrzu Twardowskim, magu wszech czasów, będzie można obejrzeć 26 maja, w Dzień Matki, na tarnogórskim Rynku. "Potyczki o duszę" rozpoczną się o godzinie 13.00. Przyjdźcie, zobaczcie, oceńcie!     
Teatr RE-AKCJA zaprasza!

Gratulujemy młodym artystom sukcesu:)

W galerii możecie zobaczyć jak prezentowali się nasi aktorzy:)

POZDROWIENIA Z LONDYNU

Po raz kolejny uczniowie klas szóstych naszej szkoły mieli okazję szlifować język angielski w praktyce. 17/18.04 wybraliśmy się na zwiedzanie Londynu. Czternaścioro uczniów wraz z paniami Katarzyną Dalmatą i Magdaleną Węgielską-Tabiś w asyście kilkorga rodziców o 6.30 wyruszyło z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice i rozpoczęło przygodę. Londyn zwiedzaliśmy przy blasku wiosennego słoneczka. Było pięknie ! Spacerowaliśmy od London Eye i Big Bena (który niestety wciąż jest remontowany) przez St.James Park, Pałac Buckhingam, Katedrę Św. Pawła, Most Milenijny, aż do Tower Bridge i twierdzy the Tower. Zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej oraz Figur woskowych Madame Tussaud. Atrakcji było co niemiara! Dziękujemy organizatorowi Matyrafa&Travel za wspaniałe zorganizowany czas i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne destynacje. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do brania udziału w wycieczkach zagranicznych.

W galerii fotki z Londynu:)

ZNAKOMICI CZYTELNICY

12. kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Nasza szkoła wystawiła reprezentantów na każdym poziomie – uczniów klas I-III reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Nikonowicz, Jakub Ochman i Rafał Kolenda, a uczniów klas IV-VII – Jadwiga Bochynek, Hanna Półtorak i Patryk Bohn. Obie drużyny spisały się wyśmienicie – najmłodsi zwyciężyli w międzyszkolnej rywalizacji i będą reprezentantami powiatu tarnogórskiego w wojewódzkim finale w Katowicach, a drużyna klas starszych uplasowała się na drugim miejscu wśród uczestników konkursu w swojej kategorii.

Patrykowi, Hani, Jadzi, Rafałowi, Kubie i Ali gratulujemy wspaniałego sukcesu i pasji czytelniczej oraz życzymy najmłodszym powodzenia podczas majowego finału J

Gratulujemy także pani Agacie Stabli rozwijania pasji czytelniczych wśród naszych uczniów:)

images/stories/galeria/biblioteka2/640_dsc_0037.jpgimages/stories/galeria/biblioteka2/640_dsc_0038.jpgimages/stories/galeria/biblioteka2/640_dsc_0040.jpg

MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W KALETACH

9 kwietnia Tosia Spyra i Kamil Rytczak z klasy VIIb oraz Michał Nikonowicz z klasy VIb wzięli udział w Konkursie matematycznym w Kaletach. Zadania okazały się bardzo  ciekawe. Tosia zajęła II miejsce w kategorii Gimnazjów, zaś Michał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy:)

PIERWSZE MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM MATH MASTER

26 i 27 marca dwie pary naszych uczniów: Mikołaj Doniec i Michał Nikonowicz z klasy VI oraz Tosia Spyra I Alek Konieczny z klasy VII wzięło  udział w konkursie Matematycznym po angielsku: Math Master.

Obie pary wywalczyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Gratulujemy obu parom!

Gratulujemy również pani Grażynie Mazgaj:)

NAJLEPSZA PARA MATEMATYCZNA!

We wtorek, 27 marca uczniowie naszej szkoły - Wojtek Gawliczek i Przemek Sotel z klasy 4a oraz Janek Radziej i Arek Dankiewicz z klasy 4b - brali udział w Konkursie Matematycznym "Para się postara", który odbywał się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pniowcu. W ciągu godziny należało rozwiązać 16 trudnych zadań, wykorzystując nie tylko umiejętności rachunkowe, ale przede wszystkim logiczne myślenie.

I para się postarała: Janek i Arek zdobyli I miejsce!

Gratulujemy :)

II EDYCJA KONKURSU MUST BE THE SONG ROZSTRZYGNIĘTA

Konkurs na najlepszy teledysk i wykonanie piosenki anglojęzycznej Must Be the Song wygrali Bartosz Szydziak oraz Franciszek Hałagan, uczniowie klasy 6b, którzy są autorami teledysku do piosenki Michaela Jacksona 'Bad'.  Zgodnie z obietnicą, chłopcy wygrali przepyszną pizzę. Oczywiście, jak wszystkim tarnogórzanom wiadomo, skoro 'przepyszna' to musi być z pizzerii 'U Wronów' :) I to właśnie ta restauracja zasponsorowała tegoroczną edycję konkursu i przygotowała też dla uczestników specjalną niespodziankę - vouchery na pizze otrzymali także Julia Rochowska z klasy 4b oraz Emil Miller z klasy 3c za zajęcie II i III miejsca!

Zwycięzcy konkursu wylosowali także jednego szczęśliwca z pośród głosujących uczniów naszej szkoły i kolejny voucher powędrował do Mateusza Pytlika z klasy 4a.

Wysoki poziom jaki w tym roku zaprezentowali wszyscy wykonawcy i trud włożony w zapamiętanie oryginalnych angielskich tekstów piosenek, które wykonawcy pięknie znają na pamięć (choć bardziej pasuje tu angielskie tłumaczenie tego wyrażenia 'by heart'= dosł. sercem), został uhonorowany dyplomami oraz nagrodami, które otrzymali wszyscy artyści.

Składamy ogromne podziękowania sponsorowi konkursu, pizzerii 'U Wronów' oraz rodzicom młodych artystów, bez których całe przedsięwzięcie i ogrom dobrej zabawy nie miałyby miejsca!

No i oczywiście zachęcamy gorąco do licznego brania udziału w kolejnych edycjach konkursu!!!

Fotki uczestników w galerii:)


MIEJSKI ETAP TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

22 marca 2018 nasza szkoła była gospodarzem Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji na dwóch etapach przystąpiło 8 tarnogórskich szkół podstawowych.W pierwszej części  każdy z uczestników rozwiązywał test sprawdzający wiedzę z zakresu pojęć ruchu drogowego, znajomości znaków, sytuacji na drodze oraz kolejności przejazdu przez skrzyżowania.  Na tym etapie najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 15, tuż za nimi uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 13.  Rywalizacja w drugim etapie polegała na pokonaniu na rowerze toru przeszkód, składającego się z 6 elementów. Młodzi rowerzyści mieli do wykonania niełatwe zadanie - najtrudniejsza okazała się "ósemka". W tej konkurencji najlepiej poradzili sobie uczniowie naszej "dziesiątki", na drugim miejscu uplasowała się SP nr 9, a na trzecim SP nr 11.

W ostatecznej klasyfikacji

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w składzie: Antonina Spyra, Magdalena Pachońska, Igor Kurzak, Jakub Spojda.

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9: Milena Kurek, Maja Pluta, Maciej Kodroń, Jakub Kremzer

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 13: Oliwia Koziol, Dominika Garcorz, Jakub Siwy, Kacper Kaim.

Indywidualnie zwyciężczynią okazała się Dominika Garcorz z SP13.

Sprawnościowy tor najlepiej pokonał Jakub Spojda z SP10. Brawo!

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz słodkie upominki, Najlepsi w klasyfikacji indywidualnej nagrody, natomiast każdy uczestnik upominek. Nagrody dla zwycięzców indywidualnych oraz upominki dla każdego uczestnika ufundował TARNOGÓRSKI KLUB MOTOROWY MIŁOŚNIKÓW „MAŁEGO FIATA” - Dziękujemy!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz umiejętności:)

W zakładce galeria możecie zobaczyć jak wygląda przejazd przez "Ósemkę":)

images/stories/galeria/640_img_1683.jpg
TARNOGÓRSKIE NOBLE ROZDANE!

23 lutego 2018 roku Tarnogórskie Centrum Kultury gościło drużyny uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą w I etapie konkursu "Tarnogórscy Nobliści 2018".

W trzech kategoriach rywalizowały ze sobą po trzy zespoły ze szkół z terenu miasta oraz Tworoga i Ożarowic. Zadania z wielu dziedzin miały różną formę.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami turnieju w kategorii klas I - III zostali uczniowie naszej szkoły:

Jakub Ochman z klasy III b

Rafał Kolenda z klasy III a

Joanna Nikonowicz z klasy III c

Drużynowo zdobyli I miejsce zostając równocześnie laureatami konkursu.

Gratulujemy trzecioklasistom obszernej wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów:)

images/stories/galeria/640_img_0073.jpg
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

16 marca nasza szkoła zazieleniła się, żeby uczcić Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie, w którym rozszyfrowywali angielskie słówka związane ze Szmaragdową Wyspą, zakosztowali złota ukrytego przez irlandzkiego skrzata na końcu tęczy a wylosowani szczęśliwcy otrzymali broszki prezentujące irlandzkie poczucie humoru. Oczywiście, jak na to święto przystało, wszyscy zaprezentowali się w irlandzkich barwach.

W galerii zielone zdjęcia:) Zapraszamy

UWAGA RODZICE - DNI WOLNE OD NAUKI

Szanowni Rodzice

W przypadku braku możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w czasie przerwy świątecznej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach informuje, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla uczniów w świetlicy:

w dniach 29-30 marca i 3 kwietnia w godzinach 700 – 1600

Pisemne zgłoszenie dziecka w dyrekcji szkoły w terminie do dnia 26 marca 2018r.

UWAGA RODZICE - ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

Od miesiąca kwietnia obowiązuje nowe konto, na które należy dokonywać odpłatności za wyżywienie:

66 1050 1142 1000 0024 3860 9477

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

W Roku Szkolnym 2017/2018 tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego zdobyła Antonina Spyra z klasy 7b.

Gratulujemy !!!!!!

Tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego zdobyła Jadwiga Bochynek z klasy 7a.

Tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki zdobyła Antonina Spyra z klasy 7b.

Gratulacje !!!!!!!

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Od stycznia ponad dwudziestu uczniów naszej szkoły przygotowywało się do szkolnego etapu konkursu pt. „Wielka Liga Czytelników”. Ich zadaniem było przeczytanie sześciu książek i wypełnienie testów na ich podstawie. Ci, którzy uzyskali odpowiednie ilości punktów z testów, zdobywali tzw. sprawności, pozwalające im przystąpić 1. marca do szkolnych eliminacji, które wyłonić miały trzyosobowe drużyny. W kategorii klas 1-3 brało udział pięciu uczestników. Reprezentantami naszej szkoły zostali Jakub Ochman, Rafał Kolenda i Alicja Nikonowicz. W kategorii klas 4-7 udział wzięło aż dziesięciu uczestników, a reprezentantami szkoły zostali Patryk Bohn, Jadwiga Bochynek i Hanna Półtorak.

Teraz przed nimi etap powiatowy – test z lektury, rozwiązywany wspólnie w jednej z tarnogórskich szkół. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki!

Równocześnie, 1. marca, odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego konkursu czytelniczego pt. „Głowa pełna książek”, tym razem wyjątkowo połączonego z „Wielką Ligą Czytelników”. Uczniowie klas młodszych wypełniali test na podstawie baśni Andersena pt. „Dziecię Elfów”, a starsi mieli za zadanie przeczytać „Awanturę o Basię” Kornela Makuszyńskiego i sprawdzić swoją wiedzę podczas testu. W kategorii klas 1-3 przyznano aż trzy pierwsze miejsca – dla Alicji Nikonowicz (która ma za sobą już jedno zwycięstwo w poprzedniej edycji), Rafała Kolendy oraz Amelii Fent. W kategorii klas 4-6 wygrał Patryk Bohn, drugie miejsce zajęła Hanna Półtorak (która ma sobą już dwa zwycięstwa w poprzednich edycjach), a trzecie – Michał Nikonowicz (który również zajmował wysokie miejsca w poprzednich edycjach).

Wszystkim czytelnikom, nie tylko zwycięzcom, ale także tym, którym nie udało się wygrać, gratulujemy wytrwałości i ambicji oraz życzymy powodzenia w przyszłości!

images/stories/liga/640_dsc_0557_1.jpgimages/stories/liga/640_dsc_0558_1.jpg
SREBRNA SZOPKA DLA DZIESIĄTKI

25 stycznia 2018 r., w czwartkowe przedpołudnie, w pyskowickim Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XIX Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych. Młodzież zmierzyła się w teatralnych bojach. Szkoła Podstawowa nr 10 zaprezentowała widowisko "Marzenia małego Osiołka" według autorskiego scenariusza pani Katarzyny Król. Tytułowy bohater chciał podróżować, zostać kimś sławnym i podziwianym. W drodze do Betlejem mały opiekun Syna Bożego przewartościował swój świat. W finałowej scenie Osiołek pragnął jedynie bezpieczeństwa dla nowonarodzonego Jezuska. Bóg spełnił marzenia bohatera. Po dziś dzień przekazywane są opowieści o małym Osiołku, podróżującym z Synem Bożym. Historia ta urzekła jurorów konkursu, którzy docenili też kunszt aktorski, wokalny uczniów dziesiątki i przyznali szkole SREBRNĄ SZOPKĘ. Gratulacje dla wszystkich wykonawców oraz opiekunek grupy artystycznej!

W zakładce Galeria możecie obejrzeć zdjęcia z jasełek, gdzie mogliśmy śledzić losy małego Osiołka:)

images/stories/jaselka18/640_25634748_1541557782593821_2092508902_o.jpg
UWAGA RODZICE! REKRUTACJA

W zakładce rekrutacja 2018/2019 do pobrania pliki dotyczące przyjęcia do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

 

ZIMA W MIEŚCIE 2018

„Zima w mieście 2018” Uczestnicy zimowiska są pod opieką wychowawców  w godzinach od 900do 1400. Godziny zajęć mogą się zmienić w zależności od potrzeb. O tym fakcie dzieci zostaną poinformowane dzień wcześniej. Przypominamy o przyniesieniu obuwia zmiennego i śniadania. W poniedziałek i we wtorek zajęcia  (dla chętnych )na basenie szkolnym – Strój !!

Dzień

Planowane działania

29.01

Zapoznanie z regulaminem, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne – mydlarskie (Mądra Sova)

30.01

Zajęcia sportowe, plastyczne, rekreacyjne, spektakle teatralne Teatru Maska z Krakowa

31.01

Wycieczka całodniowa do JumpWorld do Katowic

01.02

Wycieczka autokarowa całej kolonii do Parku Wodnego. Basen i Halę Sportową

02.02

Zima w moich oczach- zajęcia plastyczne. Zajęcia na lodowisku (tylko dla umiejących jeździć na łyżwach oraz Grota Solna

BEZPIECZNE FERIE

Więcej o bezpiecznych feriach możecie przeczytać tutaj:

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/01/poradnik-bezpiecznego-wypoczynku.pdf

II MIEJSCE ALI W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK
W dniu 16 stycznia 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczennice klasy Ib: Maja Gruca i Alicja Hetmańczyk reprezentowały naszą szkołę. Ala Hetmańczyk pastorałką " To już kolęda" wyśpiewała II miejsce. Gratulujemy !
images/stories/pastoralki/640_img_20180116_102818.jpgimages/stories/pastoralki/640_img_20180116_105321.jpgimages/stories/pastoralki/640_img_20180116_114955.jpg
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ MUST BE THE SONG - II EDYCJA
images/stories/music/640_200_plakat.jpgimages/stories/music/640_640_plakat.jpg
INFORMACJA O ODPŁATNOŚCIĄ ZA OBIADY
W związku z rezygnacją systemu rozliczania odpłatności za wyżywienie informujemy, że od stycznia 2018r. rodzice będą wpłacać należność za obiady po zakończeniu każdego miesiąca (do 10-tego miesiąca następnego). Również w miesiącu styczniu dostarczamy państwu umowy o świadczeniu usługi w postaci posiłku.
UWAGA RODZICE

Szanowni Rodzice

W przypadku braku możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w czasie przerwy świątecznej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach informuje, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla uczniów w świetlicy:

w dniach 27 -29 grudnia w godzinach 700 – 1600

Pisemne zgłoszenie dziecka w dyrekcji szkoły w terminie do dnia 15 grudnia 2017r.

WOJEWÓDZKI KONKURS "NUDNA MATEMATYKA"

Dwoje czwartoklasistów, jeden szóstoklasista i dwoje siódmoklasistów wzięło  udział w konkursie Nudna Matematyka. Jan Radziej z klasy IV doszedł do półfinału :) natomiast Tosia Spyra z klasy VII w konkursie zdobyła I miejsce. Zadania z półfinału i finału wykonała na maksymalną liczbę punktów. Pierwszy etap konkursu odbywał się w salach Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Matematyki, natomiast półfinał i finał w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwszy etap konkursu pisało ok 1000 uczniów Szkół Podstawowych naszego województwa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Szczególne Gratulacje dla Tosi :)

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Nasi najlepsi uczniowie wystartowali we wszystkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach: j, polski, niemiecki, angielski, historia i matematyka. Zadania okazały się bardzo trudne, uczniowie pokazali iż solidnie do etapu szkolnego się przygotowali - niestety zabrakło trochę by przejść do następnego etapu. Do etapu rejonowego z j. polskiego przeszły Jadwiga Bochynek i Tosia Spyra, do etapu rejonowego z matematyki Tosia Spyra.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom. Tosi dwa razy :)

ZIMA W MIEŚCIE - KARTY KWALIFIKACYJNE
Karty kwalifikacyjne na półkolonie zimowe w SP 10 w ramach akcji "Zima w mieście" są do pobrania w bibliotece szkolnej. Wypełnione karty należy złożyć w bibliotece. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Halloween Quiz

W ramach zapoznawania się dzieci z kulturą krajów anglojęzycznych, w których Halloween jest głęboko zakorzenione i hucznie obchodzone w dniach od 23.10 do 31.10 odbędzie się w naszej szkole konkurs wiedzowy ze słownictwa oraz podstawowych tradycji związanych z tym świętem. Na ścianach szkolnego korytarza oraz na gazetce English Corner na I piętrze przez cały tydzień będą wisiały obrazki wraz z podpisami oraz informacje potrzebne do wypełnienia arkusza konkursowego. Chętni do wzięcia udziału w konkursie dostaną arkusze na lekcji angielskiego. Zachęcam serdecznie do aktywnego zdobywania informacji samodzielnie w szkole w pierwszej kolejności a niech internet posłuży dopiero, jako ostatnie źródło wiedzy w naprawdę uzasadnionych przypadkach. Uzupełnione arkusze należy oddać do p. Magdaleny Gołąbek do 30.10. Spośród osób, które poprawnie rozwiążą zadanie,

dnia 31.10, na przerwie o godzinie 9.40 rozlosowane zostaną drobne upominki.

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

12 października 2017 podczas uroczystej akademii pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów "Dziesiątki"

Pierwszakom życzymy nieustannego poszerzania wiedzy oraz zainteresowań, uśmiechniętych buziek:), owocnie spędzonego czasu i trwałych przyjaźni zawartych w szkolnych ławach:)

W galerii zdjęcia z imprezy. Zapraszamy:)

images/stories/galeria/pasowanie2/640_img_0554.jpgimages/stories/galeria/pasowanie2/640_img_0555.jpg
KONKURS "TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ"

Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Empik pt. „Tysiąc powodów by czytać”. Konkurs ten polega na zrobieniu zdjęcia, które ma być okładką dowolnej książki. Uczennice klasy 5a wraz z nauczycielami wybrały „Alicję w Krainie Czarów” i po długich przygotowaniach powstały zdjęcia, które można zobaczyć w galerii. Kolejnym etapem konkursu jest głosowanie.

Od 2. do 22. października codziennie można oddawać głosy na naszą szkołę na stronie internetowej

http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj?elementId=13123

Gorąco zachęcamy do regularnego głosowania, ponieważ to Państwa głos może okazać się decydujący – jedynie dziesięć szkół z całej Polski ma możliwość wygrania aż tysiąca książek dla szkolnej biblioteki.

images/stories/biblioteka/640_grafika_na instagram.jpg
ZEBRANIA Z RODZICAMI

W zakładce "Terminarz spotkań z rodzicami można zapoznać się z harmonogramem zebrań oraz konsultacji z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018.

Najbliższe zebrania z rodzicami odbędą się:

19 września (wtorek) dla klas I - III

20 września (środa) dla klas IV - VI

20 września (środa) dla klas VII oraz gimnazjum przy ul. Zacisznej

Zapraszamy

BIEGIEM DO SUKCESU PODCZAS POCHODU GWARKÓW

"Biegiem do sukcesu" to hasło "Dziesiątki" podczas tegorocznego Pochodu Gwarków. Uczniowie klas IV i VI zaprezentowali się na sportowo, ale hasło nawiązywało nie tylko do sukcesów sportowych, ale także osiągnięć naukowych, których w naszej szkole jest bardzo dużo.

W zakładce galeria zdjęcia z imprezy:)

images/stories/galeria/gwarki/640_img_1599.jpgimages/stories/galeria/gwarki/640_img_1600.jpgimages/stories/galeria/gwarki/640_img_1615.jpg
PODIUM W BIEGU SEDLACZKA

W XIV edycji Tarnogórskiego Biegu Sedlaczka uczniowie naszej szkoły wywalczyli 3 miejsce drużynowo, natomiast Tadeusz Mazurkiewicz zajął IV miejsce.

Szkołę reprezentowali uczniowie klas VI i VII: Hanna Półtorak, Amelia Sinek, Mikołaj Doniec, Mateusz Surma, Natalia Dudek, Barbara Dworaźny, Tadeusz Mazurkiewicz, Marek Doniec, Igor Kurzak, Kamil Rytczak. Rozgrzewkę z uczestnikami zawodów przeprowadziła Kamila Lićwinko – brązowa medalistka mistrzostw świata w skoku wzwyż.

Gratulujemy sportowcom sukcesu:)

W galerii fotki z zawodów

images/stories/sedlaczek/640_dyplom.jpgimages/stories/sedlaczek/640_img_1532.jpgimages/stories/sedlaczek/640_img_1561.jpg

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04.09.2017 (poniedziałek) o godzinie 9.

Zapraszamy uczniów klas I - VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas II - III gimnazjum.

Spotykamy się na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Kochanowskiego 15.

Prosimy zapoznać się z planem ustawienia poszczególnych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum

images/stories/galeria/plan/640_plan.jpg